Deep Idea Bohemia Patrix (Debbie)

(BIS veterán, BOV, Veterán champion ČR, Veterán champion BCCSK, Veteránský klubový vítěz, Výborná 1, Nejlepší veterán - fena, V4)
 

CHOVNÁ FENA

narozena:                           3.7.2010
otec:
                                   Just in Time Gasko Prim
matka:                                Tambhle Bohemia Alké 
číslo zápisu:                      4103/10  

zdravotní výsledky:          26.3.2015 DOV prostý, DKK A/A, DKL A/A, OCD negat, SPO 0/0                                         

chovatel:                             Patricie Doškářová 
majitel:                                Anna Zatloukalová

Bonitační kód:                   imm bapns n n a/F1 J1 
Povaha:                              klidná, neagresivní, živá a bystrá
 

Rodokmen

Čemu se věnujeme:

S Debb se věnujeme převážně Obedience a Dogdancingu. Začali jsme ale až v jejích 4 letech, tak máme co dohánět. Několikrát jsme byli na pasení a také jsme flirtovali s agility. Zkoušeli jsme coursing, který Debb moc baví. Jenže je schopná se zničit do padnutí, stejně jako u všech ostatních aktivit. Proto honit střapec chodíme jen tak občas pro zábavu.  Debb je velmi snadno motivovatelná jak hračkou tak pamlskem a na co sáhne to jí jde. Je s ní radost pracovat.

Zkoušky:

F1 - velmi dobře, F1 - výborně, MD 1 - výborně, DwD 1 - výborně, canisterapeutický test, HtM 1 výborně - Master of Dogdancing 1

Původně jsem myslela, že některé zkoušky zvládneme do štěňátek, ale nějak nám osud a čas nepřeje. V tuto chvíli je Debb připravená na tři zkoušky z dogdancingu prvního stupně, pravděpodobně na OBZ a ZZO a ZOP. Schválně píšu, že Debb, panička nikoliv. Jsem totiž trošku hysterka a Debb je na to poměrně citlivá a snaží se mi v takovou chvíli o to víc vyhovět. Proto náš zatím jediný pokus o F1 skončil mým sáhnutím na psa v tu špatnou chvíli. Každopádně panička cvičí o sto šest a třeba i já jednou ke skládání zkoušek dospěju :). Zatím každý trenér, který se mi snažil ve výcviku prohlásil, že tohohle psa je pro mě škoda :).

Výstavy:

Krajská výstava Dětřichov, třída otevřená V4/7

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav, třída veteránů, V1 - nejlepší veterán fena

Speciální výstava BCCSK, třída veteránů, V1, veteránský klubový vítěz, splněny podmínky pro veterán šampiona BCCSK

Klubová výstava KCHMPP, třída veteránu, V1, veteránský klubový vítěž, BOV, BIS veteran

MVP Praha, třída veteránů, V1, BOV

Posudek:

4 letá, dobře stavěná, proporciální fena, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, krásný inteligentní výraz, nezcela pevná hřbetní linie, korektní úhlení, přátelská povaha, výborné předvedení. 

O Debbie:

Deborka do svých téměř 4 let plnila hlavně úlohu rodinného psa. Jako takovou jsme si jí také pořizovali. Je to milá a velmi přátelská fena, která miluje všechny lidi na světě a děti hlavně. Všechny by je nejraději opusinkovala a pak jim oddaně přinese tenisák nebo frisbee s výrazem házej! Debuška se velmi rychle učí jak poslušnost, tak triky. V době, kdy její hlavní náplní bylo starat se o svojí lidskou smečku, se naučila velmi potřebné povely jako: Kde je Kryštof, Kde je Kája, Dones botu, Přiveď děti, Hlídej (což znamená: ležím u dětské postýlky a přijdu v okamžiku, kdy děti spí) a vzbuď (což je v překladu dostaň to dítě z postele). Je to ten nejlepší parťák pro život. Dokáže dětem hodiny vracet míček a to i těm úplně mrňavým, vydrží veškeré pokusy o dětské mazlení, na povel jim hledá schované předměty a s nadšením přistupuje na jejich výcvikové pokusy. Debb je přirozený aportér. Popravdě pro let míčku by dýchala. Myslím, že by byla výborný frisbee pes, kdyby neměla tak nemožnou paničku, která sotva přehodí tři metry a házení frisbee je pro ní dodnes nepřekonatelnou překážkou. Proto také Debb míčky ráda nosí návštěvám, případně cizím lidem na procházkách, protože jako správná borderka umí počítat a ví, že každý hodí dál než já. Největší urážkou pro mě bylo, když u manželových rodičů přinesla balonek jejich perskému kocourovi :).