Plánujeme

 

Border kolie

Vrh "C - Colours of Flowers"

Táák a je to tady. 
Máme nakrytý první externí vrh a to vrh C po krásné holčičce z vrhu A, American Rose Oaklet´s dogstory. Více informací o ní se dozvíte v sekci odchovů. Všechna štěňata z mých Áček jsou báječně kontaktní, až moc :))) Mají chuť do práce a celkově jsou velmi vyrovnaní v povaze. Dvě holčičky mají splněnou canisterapeutickou zkoušku, Rose a jediný náš chlapeček se na ní ještě chystají. Roska je hezká jemná fenka, zatím jejím největším úspěchem je V3 na klubové výstavě, ale panička se výstavám nevěnuje, jezdí, když je přemluvím. Jinak z mých áček jsou 3 štěňata několikanásobní šampioni, mají splněno poměrně dost zkoušek z různých odvětví. Navíc je celý vrh A vyšetřen s bezchybnými zdravotními výsledky. 
Jako tatínka jsem vybrala modrého psa české krve Athos z Keblických strání (více informací naleznete zde https://www.budici.wbs.cz/Athos.html ). Atík má téměř 30 zkoušek z různých odvětví, navíc je český junior šampion, šampion a také klubový šampion. Pracuje s enormní chutí a drivem, nikoliv pro odměnu, ale prostě proto, že ho to baví. Je to jemnější pes v kostře, moc hezké stavby. 
Z tohoto vrhu čekám (nebo doufám) vyrovnaná štěňata, s chutí do práce, ale přitom příjemní společníci s kontaktní povahou. Athos a také jeho štěňata jsou zdraví, takže předpokládám že to předají s Rose svým potomkům. 
Athos je modrý pes a nese vlohu pro ředění a také trikolor. Rose jsme genetický test nedělali, ale po mamince by mohla mít vlohu pro hnědou, trikolor a ředění tedy modrou a lila. Barvy štěňat jsou tudíž otázka, ale předpokládám, že se kromě klasické černobílé objeví i nějaké barevné překvapení. 
Pro štěňátka hledáme aktivní majitele, kteří ví, co je borderka a co dokáže Nebudou to nad psi, ale rozhodně to budou borderky se vším všudy. Pokud najdeme majitele, kteří miminka tu a tam vystaví, budeme jedině rádi. Já sama svým odchovům nabízím pomoc v této oblasti, jak s výběrem výstav, samotným vystavením. Rozhodně upřednostníme majitele, pro které není podmínkou „barva“, ale líbí se jim naše spojení a nebrání se barevnému překvapení.
V druhé polovině května půjde Rosinka na ultrazvuk pro potvrzení březosti, štěňátka by se měla narodit v druhé polovině června a k odběru tedy budou v půlce srpna.
 
Tatínek:
 
Maminka:
 

Vrh "B - Butterflies"

Člověk míní, Flája mění, klidně pořád dokola, aneb všechno je jinak, ale se šťastným koncem

Dnes proběhlo krytí, které jsem původně plánovala trochu později, ale všechny okolnosti byly pro, takže máme zaděláno na vrh B a doufejme, že se na konci března budeme po třech letech )) radovat ze štěňátek.

Jamie je mladý pes, jehož hlavními přednostmi (samozřejmě kromě krásného exteriéru a zajímavého rodokmenu) je pohava, sociální, praštěná, s chutí do akce a touhou se zavděčit člověku. Povaha obou dvou je velmi blízká, myslím, že děti by měli být právě takové s bonusem canisterapeutického testu obou rodičů. Oba rodiče mají nějaké ty zkoušky (v rámci možností psovodů )) a také výstavní úspěchy.

Děkuji Janě za možnost využít pana inženýra v chovu a že může být tatínkem prvního Flájenčina vrhu, Jamíčkovi děkujeme s Flájou za neuvěřitelné gentlemanské chování, myslím, že tahle první láska stála za to, Jamie to potvrdil milionem sladkých olíznutí Flájce na rozloučenou )))

Ale teď k faktům:

Jamie


Ing Foxy Fox
DNA IGS, CEA, TNS, NCL, GG, SN, RS – genotyp normal, MDR1 +/+
HD A ED 0/0 OCD free SPO 0
klinické vyšetření DOV – prostý

 

Otec: Trucharm My Brillantino Tale „Bolek“
Matka: Yoshi Foxy Fox
Narozen: 3.5.2017

Výstavy:
Junior šampion SK, PL, ČR, KCHMPP, BCCSK
4x best Puppy,
4x CAJC Sk, 3x CAJC Pl, 3x CAJC ČR
5x JBOB, 2x CACIB
2x BOS, 2x BOB
3x JBOG, JBIS4, JBIS3

Zkoušky:
F1 – výborně, ZOP – velmi dobře, NHAT výborně, canisterapie

Flája
Alderaan Butterfly
DNA IGS, CEA, TNS, NCL, GG, SN,– genotyp normal, MDR1 +/+
HD B ED 0/0 OCD free SPO 0
klinické vyšetření DOV – prostý


Otec: Borderline Country Just in Style
Matka: Alderaan Hat-Trick
Narozena: 3.3.2016

Výstavy:
C.I.E. (čekáme potvrzení ), Grand šampion Slovensko, Rumunsko, Balkan, Montenegro, grand šampion Kosovo, Šampion Švýcarska, Šampion Slovenska, šampion Srbska, šampion Rumunska, Šampion Balkán, Šampion Kosovo, Šampion Montenegro, Junior šampion České republiky, Klubový junior šampion KCHMPP, 4x Cruft´s kvalifikace 2018,2019, Alpský vítěz, BIG, 2x res. BIG, 8x BOB, 12 x BOS, 8x Best Female, Klubový vítěz BCCSK, Klubový vítěz KCHMPP, Res. BIS BOS, 14 x CACIB, 4 x res. CACIB, 30x CAC, 2x r. CAC, 4 x CAJC, 2x Nejlepší štěně, 3x VN 1

Zkoušky:
F1, DwD 1, MD 1, HtM 1, MoD 1, canisterapie

Více informací o plánovaném vrhu naleznete na www.dogstory.eu, případní potenciální zájemci o miminko můžou psát, ptát se, prostě jsem k dispozici a doufám, že dětem najdeme stejně skvělé domovy jako mají naše áčka

 
 

 
 
 
 
V roce  2019 plánujeme externí vrhy po našich holčičkách Alces Gene a American Rose. Tatínky zatím vybíráme.